Bencúrova 13, 040 01 Košice, č.tel.: 055/6220633, email: sopkrkke@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
13.06.
2019
BUSINESS BREAKFAST: AKO VYUŽIŤ VÝHODY A PRÍLEŽITOSTI VYPLÝVAJÚCE Z DOHODY CETA
Kategória: semináre Vydané dňa:30.05.2019 (50x prečítané)

Košická regionálna komora SOPK si Vás v spolupráci s Kanceláriou veľvyslanectva Kanady v SR dovoľujú pozvať na podujatie:


BUSINESS BREAKFAST: AKO VYUŽIŤ VÝHODY A PRÍLEŽITOSTI VYPLÝVAJÚCE Z DOHODY CETATERMÍN A MIESTO KONANIA: 13. jún 2019 o 9:00 hod. Košická regionálna komora SOPK (Bencúrova 13, Košice)


PARTNERI: Prešovská regionálna komora SOPK, Kancelária veľvyslanectva Kanady v SR


Komplexná hospodárska a obchodná dohoda medzi EÚ a Kanadou (CETA) je už predbežne uplatňovaná od septembra 2017, zopár zvyšných kapitol sa začne uplatňovať až po ratifikácii CETA vo všetkých krajinách EÚ. Na základe CETA bolo zrušené dovozné clo na 98 % colných položiek Kanady a EÚ. Ďalšie j edno percento colných položiek bude zrušené počas sedemročného obdobia (do septembra 2024). Dohoda CETA stanovuje nové štandardy v oblasti obchodovania s tovarmi a službami, necolných bariér, investícií a vládneho obstarávania, ale tiež v iných oblastiach, napríklad výrazne uľahčuje mobilitu pracovníkov a tým aj poskytovanie služieb, uľahčuje pobyty podnikateľov a investorov, umožňuje certifikačným inštitúciám v EÚ a v Kanade testovanie a certifikáciu tovarov podľa noriem a predpisov druhej strany.


Za prvý rok, odkedy vstúpila dohoda CETA do platnosti (od 1. októbra 2017 do 30. septembra 2018), sa bilaterálny obchod medzi Kanadou a EÚ zvýšil až na 78 miliárd EUR, čo predstavuje nárast o 6,75 miliardy EUR (9,5 %) .HOSŤ: Milan Haruštiak - obchodný radca, Kancelária veľvyslanectva Kanady v SR


REGISTRÁCIA (do 9.6.2019):http://bit.do/eTK4LViac informácií o programe podujatia nájdete v priloženej pozvánke.


Účasť na podujatí je pre registrovaných účastníkov bezplatná.Zdroj článku: Košická RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
Projekty
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora